Tarikatta Cinsel Yaşam

DGM Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay, 10 sayfadan oluşan yazılı mütalaasını mahkeme heyetine sundu. Sanık Adnan Oktar’ın, bir din adamı kisvesi altında diğer sanıkları kendine bağlamak suretiyle dini konularda açıklamalarda bulunmaya başladığı, zaman içinde bu bağlanışın tam ve disiplinli bir örgütlenme haline dönüştüğü anlatılan mütalaada, sanığın, bu gruplaşma içinde kendi yorumlarına ilişkin dini kurallar vaat ettiği, namaz vakitlerini 2’ye indirdiği belirtildi.

Sanıklar arasında gerek ekonomik, gerekse özel hayatın tıpkı bir komün gibi dışa kapalı ve kendine has kurallarla donatılmış bir yaşantı haline geldiği ifade edilen mütalaada, topluluğun erkek üyelerine ”kardeşler”, bayan üyelerine ”bacılar” şeklinde isim verildiği, gruplar içinde kıdemlenerek yönetici konumuna gelenlerin ise ”imam kardeş” ve ”imam bacı” sıfatları aldıkları anlatıldı.

 Topluluk üyelerinin, günlük hayatta elde ettikleri kazançların küçük bir kısmını kendilerine harçlık olarak ayırdıkları, geriye kalanı ise kendi rızalarıyla topluluğun emrine sundukları kaydedilen mütalaada, bu paralarla topluluğa ait büyük bir çiftlik evi inşa edildiği, bir kısım toplantı ve faaliyetlerin de burada gerçekleştirildiği vurgulandı.

Cinsel yaşam…

Topluluğun kendine has bir cinsel yaşantısı olduğu, topluluk üyeleri arasında evlilik ve cinsel ilişkinin yasaklandığı ifade edilen mütalaada, daha sonra şöyle denildi: ”Ancak üyelerin, üye olmayan kişilerle cinsel temasta bulunmalarına izin verilmektedir. Topluluğun erkek üyeleri, arkadaşlık kurdukları kızları bu topluluğa ait evlere getirmekte, anal ya da oral ilişkiler, normal ilişkiye dönüşmesinin engellenmesini temin maksadıyla şahitlerin gözetiminde yapılmakta ve bu ilişkiden sonra mağdur, Adnan Oktar’ın beğenisine sunulmaktadır.

Bu sanıktan olur alındıktan sonra mağdur, topluluk içinde yer alan başka erkeklerle aynı şekilde ilişkiye zorlanmakta, bu safha sonrasında topluluğa üye olarak kabul edilmektedir. Topluluğun cinsel ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla getirilen bu kızlar için ‘motor’ tabiri kullanılmaktadır. Bu tür cinsel ilişkiler kameraya da kaydedilmekte ve gerektiğinde tehdit unsuru olarak kullanılabilmektedir.”

Mütalaada, Ebru Şimşek’in bu topluluğa üye yapılmaya zorlandığı, kabul etmeyince daha önce kameraya alınmış çıplak görüntülerinin basına verileceği söylenerek tehdit edildiği de anlatıldı. Dönemin İstanbul Milletvekili Celal Adan aleyhine bir kampanya başlatıldığı, müştekinin tüm geçmişinin en ince ayrıntısına kadar araştırılarak siyasi geleceğinin yok edilmesine çalışıldığı da belirtilen mütalaada, bu topluluğa karşı yapılan polis operasyonlarından sorumlu tutulan Mehmet Ağar aleyhine de karalama kampanyası yürütüldüğü kaydedildi. Mütalaada, topluluk üyelerinin, 1995 yılında Adnan Oktar ve topluluğu aleyhine yazdığı yazılar ve konuşma yaptığı radyo programı üzerine gazeteci Fatih Altaylı’yı da tehdit ettikleri bildirildi.

http://www.milliyet.com.tr/2002/03/19/son/sontur20.html

Reklamlar

1 Yorum »

 1. oktaradnan said

  Yusuf Says:
  June 5th, 2007 at 10:33 am e
  olardan biri ile yasamış olduğum son 4 ayımı anlatayım.madem polis ifadeleri doğru değil.Kız arkadasım bunları tanıdıktan sonra ters ilişkinin yapılabilceğini ve bunun gunah olmadığını söyledi.yanız birde kılıf uydurmuşlar hastalık kapmasınlar diye.kılıftan kastımı anlamışsınızdır sanırım.herseyi yapalım ama vajinal birleşme olmasın o zaman zina yapmış sayılmazmış.ya bu nasıl bir din anlayısı.Zina haramdır ben bunu kabul ediyorum.Rabbim de nasip etmesin bir daha.Ama bu anlayışla zina yapmadıklarını sananlar ancak KENDİLERİNİ KANDIRIYORLAR.
  Sahabeler Peygamberimize gelip biz kendimizi hadım edicez zina yapmaktan korkuyoruz bize izin ver deklerinde peygamberimiz onlara oruc tutmayı ve Allahtan yardım istemeyi tavsiye etmiş.
  hangi kadın sahabe ortaya cıkıpta ben arkadaslarımın ihtiyaclarını Allah rızası karsılayabilirim demiş.Sonuc olarak ben gercekleri öğrendim.Ebru Şimşek için O…..u diye kız arkadasıma gelince
  birde sen kendi yaptıklarını bir dusun demekten kendimi alamıyorum.madem benden ayrıldığını ilan ettin peki neden benimle hala beraber oldun.Seni vicdanınla babaşa bırakıyorum.Allah sana akıl fikir versin.Ablama dediğin gibi ben senin alt tarafını paylaştığın bir insan değilim.ben senin namusunu 6 yıl boyunca kendi namusum bilen biriyim.

  ceycey Says:
  June 5th, 2007 at 11:03 am e
  yusufcum,

  kizarkini taniorum ben.. yahyaharunda da yazilarini okumustum.. senin kizarkin cemaatte sokaklardan kizlarla tanisip altuga veya cemaatteki diger erkek kardeslere yonlendirip cemaate girmsini saglior.. 1500 yalanla…
  sen bence unut tam ruhhastasi. sana anlatabilcegim cok sey var ama sadece uzulursun.. sen vazgec m… hicbiseyi haketmeyen bi kiz..
  herseyin farkinda ve zevk alior bu durumdan..
  sadece yaranmk icin onlara inanilmaz seyler yapior..
  m… onlarin zihniyetine sahip bi ogretmen olmasina ragmen ogrencilerini sadece cemaatte sokmaya calisan bi zavalli..

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: