Sahte Secere

BİR KAFKAS SEYYİDİ OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN ŞECERESİ1. Adnan Oktar (1956)2. Yusuf Oktar (Arslan) (Evlilik cüzdanında ismi bu şekilde geçmektedir. Arslanoğlu soyundan gelmektedir. )(1907, Türkiye doğumlu)

3. Ömer, Haci Yusuf oğlu, 1859 (Kafkasyada yaşadı. Bestau (Beş Dağ) şehri civarlarında, ama 1902 yılında Bala’ya geçtiler)

4. Hacı Yusuf, Beslen oğlu, 1841. 1902 yılında Hac farizesini ifa etmek üzere eşi Koşhan ile Kafkasya’dan Osmanlı İmparatorluğuna, ordan da Meke’ye geldi ve orda vefat etti.

5. Beslen (Beyarslan) Aslanov, 1780-90 doğumlu. (1886 yılın nüfus sayımı sırasında Bestau (Beş Dağ) şehrin civarlarında üç kardeş Beslen, Murzabek ve Aslanbek Arslanov’lar aileleriyle yaşıyorlardı.)

6. Musoust, Kasay soyundan.

7. Aslan-Hacı, 1713, Kasay ailesinden, Bestau dağlarında (Stavropol civarı) yaşıyorlardı, halk arasında seyyit olduğu biliniyordu.

8. Musal, Sultanoğlu, 1651,

9. Sultan Murat, Kasay oğlu, 1622-1643, Nugay hanlığı dağıltıktan sonra Kasay soyunun başkanıydı.
Rus çarı Mihailin büyük elçisi kont Beloselskiy ile konuşması sırasında, “Nugay hanlığının eski büyüklüğü artık kalmadı” diyerek “Ben kendi soyumla Çerkeslerin topraklarına Kafkaslara geçmek istiyorum” diye söylemişti (Rusya Eski El yazmaları arşivi, yıl 1640)

10. Kasay, Islamoğlu, 1610-1627, Şimdiki Pyatigorsk (Stavropol civarı) şehri civarında kendi çiftlikleri vardı. Seyyid olduğu biliniyor.

11. İslam, Sayit Ahmet oğlu

12. Seyit Ahmet Muhammed oğlu, Nugay Hanlığının hani, Han tahtına 1584 yılında geldi. 1587 yılında şehit edildi.

13. Din Muhammed, Ismail oğlu, Nugay Hanlığının hanı, erken yaşında öldü.
Sonra da tahta kardeşi olan Seyit Ahmed geçti. 1563 ile 1578 arasında Nugay Hanı olarak tahta kaldı.

14. İsmail, Musa oğlu, 1544 yılında Nugay Hanlığı’nın hanıydı. Bazı kayıtlara göre 100,000 kişiye kadar ordusu vardı, 1563 yılında vefat etti.

15. Musa, Vakkas oğlu (1472-1502) Nugay Hanlığının kurcularından biri ve uzun yıllardır Nugay hanlığının Hanı olmuştur. 1504 yılında vefat etti.
Nugay Ordusunun siyasi bir güç hale gelmesini sağlayan kişi, tarihi belgelere göre, Deşt-i Kipcak Hakimi ismiyle de tanınır.

16. Vakas, Nuretdin oğlu, Beylerbeyi, (1428-1440) 1447-48 yıllarında savaş meydanında şehit edildi.

17. Nuretdin, Egidey oğlu, Sadr-et Din Ahmed’in soyundandır. 1412 veya 1419 yılında daha babası hayattayken savaş meydanında vefat etmiş. Mezarı Altın Orda başkendi Saraycık şehrinde.

18. Edige, Kutlu Kiya oğlu, 1376, Cengiz Han soyundan olan Altın Orda Hani Tohtamıs yaninda berlerbeyi idi, yani emiriydi. 1419 yılında – “Biz Türkler, Moğollardan bağımsız hükümdarlık olalım” diyerek Nugay Tatar Hanlığını kurmak için Tohtamıs Hanından izin istedi. (1419 yılında Rus arşivlerinde bu kişinin seyid olduğuna dair kayıt vardır)
       1411 veya 1419 yılları savaş meydanında Yayık nehrinde vefat etti.
Rusya tarihinde çok meşhur bir şahıstı. Tarihi kayıtlara göre antropolojik olarak Moğollarla bir alakası yoktu, esmer ve siyah saçlı idi. Kendisi de arsiv belgelere göre Altın Orda hani Tohtamış’a Kureyş soyundan olduğunu ve Peygamber soyundan geldiğini ilan etmişti. Edige’nin bu iddiası XVII-XIX. yüzyıllarından gelen birçok el yazmasında ve belgede kayıtlıdır. Yezdi, Şeref-et-din Ali (1431), Kadir Alibek (1602), Abu-l Gazi (1603-1664), Ubaydullah al-Horezmi (1719)

19. Kutlu Kıya, Kadir-kiya oğlu, Kumkent şehrinde doğdu ve babası vefat ettikten sonra Kumkent’in hükümdarı oldu.

20. Kadir-kiya, İslam oğlu, Ural ile Volga nehri arasında doğmuştur.

21. İslam-kiya, Karapci oğlu, (İsimlerde olan kiya eki Nugaylarda bir kişinin seyyit olduğunu gösteren ektir. (De Weese, Islamization of Golden Horne)
Yaşadığı yerler yine Volga nehri ile Ural nehri arasında Türk topraklarıdır, yani Altın Orda toprakları.

22. Karapci, Terme oğlu, Kumkent’de yaşıyordu, (Güney Kazakistan)

23. Terme, Sadr-et Din Ahmed, Altın Orda’da yaşıyordu, Kumkent şehrinde.

24. Sadr et-Din Ahmed (Baba Tuklis), Sadr-et Din Ahmed’in tebliğiyle Altın Orda Hanı Özbek Han İslamı kabul etmiştir ve bu tarihten sonra Altın Orda, İslam devleti haline gelmiştir, 1312

25. Sultan Celal-et Din, Osman oğlu, Konstantinopolde yaşamıştır. 1638 tarihli arşiv kayıtlarına göre Sultan Celaletdin’in 2 oğlu vardı, biri Edhem, diğeri de Sadr-et Din’dir.

26. Sultan Usman, Medinelidir.

27. Abu’-l Hakk veya Abd el Hakk, Medine’de yaşamıştır.

28. Sultan Sadak, Hatay Hükümdarı

29. Sultan Salim Abu Halife, Hatay Hükümdarı

30. Sultan Abu-l’ As, Hatay Hükümdarı

31. Sultan Mevlud, Sarsareh hükümdarı (Bağdad Halifeliğinde büyük ticari bir şehirdir)

32. Sultan Qaydah veya Kaida, Sarsareh hükümdarı

33. Sultan Veled, Sarsareh hükümdarı

34. Sultan Haled, Sarsareh hükümdarı

35. Sultan Hurmuz, Mısırda

36. Sultan Ka’b veya Kegap b. Muhammed, Şam hükümdarı

37. Muhammed ben Ali ben Abu Talip ibn al-Hanafiyah, Medine’de yaşadı.

38. Hz Ali ve eşi, Hanefi kabilesinden

39. HZ. MUHAMMED (sav)

*Rusya Federasyonu Stavropol Federal Arşivi’nde yer alan, 17 Temmuz 1827 tarihli orjinal belgenin fotokopisi. Arşiv No: 48, Cilt 2, Dosya No: 853


        Bu tarihi belgede, Kara Nogay ve Yediskul bölgesinde yaşayan Nugay Seyyidlerinin kimlikleri ve aileleri hakkında bilgiler mevcuttur.
     Bu bilgiler bir liste halinde düzenlenmiş olup listelerde 3. sırada Adnan Oktar (Harun Yahya)’nın dedesinin dedesi olan Beslen Arslan ve ailesinin kaydı bulunmaktadır. Adnan Oktar’ın dedesi Ömer bey Kafkasya’da doğmuş, 1902’de Ankara Bala kasabasına yerleşmiştir. Ömer Bey’in babası Hacı Yusuf, Hacı Yusuf’un babası ise Rus arşivlerinde seyyid olarak kaydı bulunan Beslen Arslan (Kasayev)’dır.
     Şimdi bunu okuyan biri kısa bir araştırma yapmış, ona bakalım:
       Saçma sapan bir soy ağacı. Kes-yapıştır ile yapılmış bazıları da uydurulmuş. Ben sondan başlayarak inceleyeyim dedim ama çok fazla vakit kaybı. Ben de incelediğim kadarını sizlerle paylaşayım dedim.31. Sultan Mevlud, Sarsareh hükümdarı (Bağdad Halifeliğinde büyük ticari bir şehirdir) *** Sarsareh ya da Türkçe okunuşuyla Serseri İran’da bir dağın adıdır. Böyle bir hükümdarlık ta hiç olmamıştır.
32. Sultan Qaydah veya Kaida, Sarsareh hükümdarı *** Sarsareh ya da Türkçe okunuşuyla Serseri İran’da bir dağın adıdır. Böyle bir hükümdarlık ta hiç olmamıştır.
33. Sultan Veled, Sarsareh hükümdarı *** Sarsareh ya da Türkçe okunuşuyla Serseri İran’da bir dağın adıdır. Böyle bir hükümdarlık ta hiç olmamıştır.
34. Sultan Haled, Sarsareh hükümdarı *** Sarsareh ya da Türkçe okunuşuyla Serseri İran’da bir dağın adıdır. Böyle bir hükümdarlık ta hiç olmamıştır.
35. Sultan Hurmuz, Mısırda *** Üşenmedim ve araştırdım ama Mısırda Hurmuz veya Hürmüz isimli bir hükmdara rastlamadım. Ayrıca Hürmüz Farsça bir isimdir, Basra körfezindeki boğazın ismidir.
36. Sultan Ka’b veya Kegap b. Muhammed, Şam hükümdarı *** Böyle bir hükümdarla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamadım.
37. Muhammed ben Ali ben Abu Talip ibn al-Hanafiyah, Medine’de yaşadı. *** İngilizce bir siteden yapılan bir aşırtma Türkçe olsaydı Muhammed bin Ali bin Ebu Talib ibni el-Hanefi olurdu. Aşırdıkları site de http://en.wikipedia.org/wiki/Family_tree_of_Ali


38. Hz Ali ve eşi, Hanefi kabilesinden ***Hz Ali Hanefi kabilesinden değildi. Muhammed ibni El Hanefi deki El Hanefi onun mensubu olduğu kabileyi değil, annesinin adını ithafendir. Annesinin adı Hanefi veya Hanife. Kaynak http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_ibn_al-Hanafiyyah

39. HZ. MUHAMMED (sav)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: