Oktar Babuna Gerçeği

Oktar Babuna sitesine girdiğinizde uluyan bir kurt eşliğinde mehter marşı sizi karşılıyor. Daha ilk baştan anlıyoruz ki Oktar Babuna zavallının birisi. Kendi düşüncelerini objektif olarak insanlara sunmaktan aciz bir insan. Bilim araştırma isimli bir yerin aktif üyesi olan Oktar Babuna kurt sesi ve mehter marşı eşliğinde ne araştırıyor olabilir?

Siz hiç milliyetçi bir partinin sloganı ile beraber savaş marşları  çalan bir yerde bilim yaptığını iddia eden ve üstüne üstlük Mehdi gerçektir, gelecektir diye yırtınan bir bilim insanı ile karşılaştınız mı?

Dikkatinizi çekerim çok önemli bir konu. Sitede en çok üzerinde durulan konu Mehdilik meselesidir. Sayfa sayfa Mehdi gerçeği üzerine yazılar mevcuttur. Neden bu konu üzerinde bilimsel araştırmalarla uğraşan birisi durmaktadır? Sorunun cevabı Adnan Oktar her ne kadar reddetse de onun Mehdi olduğuna inanmalarıdır.

O hayatını yaşıyor hastalar ölüyorİlik bankalarının yetersiz oluşu, lösemi hastalarını ölüme sürüklüyor. Olay, Oktar Babuna skandalına dayanıyor.
6 yıl önce Babuna için toplanan 160 bin ilik örneğinden 120 bini kayıp. Peki ne olacak?

FATURA AĞIR
Her yıl 2 bin 500 kişinin lösemiye yakalandığı tahmin edilen Türkiye’de bir “kemik iliği” bankası pek çok hayat kurtarabilirdi. Aslında mevcut üç ayrı kemik iliği bankası vardı. Ancak ellerindeki doku örnekleri yetersizdi. İstanbul Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı’nda Mahmut Çarin’in yönetimindeki “İlik Bankası”nda değişen açıklamalara göre 40 bin ile 60 bin arasında örneğe ulaşıldı. Fakat Adnan Hocacı’ların yürüttüğü kampanyanın faturası zamana yayılıyordu ve ağırdı. Öncelikle lösemi hastaları ve yakınları “ilik naklinin” hayat kurtardığına inanmış, diğer tedavileri reddetmeye başlamıştı. Bunun dışında organ bağışı ve doku örneği konusunda bir tıkanma ortaya çıktı. Hızla ve alelacele yürütülen kampanyanın yarattığı şaibeler yüzünden “İlik Bankası” kurumlaşamadı. Sadece son birkaç yılda ilik nakli için sırada bekleyen bin 300 civarındaki hastadan 400’ü öldü!

“Babuna Kampanyası”na katılan emekli öğretmen Güler Ergin daha sonra telefonla arandığını ve “İlik için dokularınız uymadı ama böbrek verebilirsiniz” diye “baba” Cevat Babuna tarafından arandığını söylüyordu. Benzer biçimde kampanyaya katılan Mahir Yavaş da “Amerika’ya götürülme” teklifi aldığını, ancak uyarılar üzerine vazgeçtiğini gazetecilere anlatıyordu. Kampanyaya katılan iki ayrı kişinin “araması” güvenlik için soru işaretlerini de ortaya çıkardı.

Pazarlık yapmaya kalktılar

Babuna, bir devlet yöneticisi gibi uluslararası temaslarını sürdürüyor. Adnan Hoca’yı savunuyor. Bu dokuların kimlik bilgileri kimlerin elinde bilmiyoruz. Bu verilerle her türlü HDA tiplemeniz yapılabilir. Bu şu anlama gelir. Sizin böbreğinizin bir alıcıya uygun olup olmadığını anlayabilirler. Bu bilgiyi falanca hastayı arayıp sorumlu olmayan bir kişi arayıp söyleyebiliyorsa burada sorun vardır. Bu gün geri kalmış ülkelerde organ ticareti yapılıyor. Bunun Türk halkı üzerinde yapılmayacağının garantisi nedir? Kan örneklerini inceleme parası istemeye kalktılar. Kamu’da ihale vardır, sipariş vardır. Devletin böyle bir siparişi yok. Babuna gönüllüleri diye bir grup çıktı, kumbaralarla para topladı. Bakanlığa gelip 3 milyon dolar para öde diyorlar. Laboratuvarlar 600 bin dolara kadar indiler. Kayıtları var. Devletimizde böyle bir uygulama yok, alınan paranın yüzde 20’si size verilir dedik. Bu defa yüzde 35 dediler. Biz pazarlık yapmayı reddettik.

Siz kendinizi Adnan Hocacılar’dan biri olarak mı değerlendiriyorsunuz?

Adnan Oktar Beyefendi Harun Yahya müstear ismiyle 250’nin üzerinde kitap yazmış, dünya çapında bir alim ve yazar. Adnan Bey’in ahlakını kendime örnek alıyorum. Eğer beni söylediğiniz gibi Adnan Bey arkadaşı olarak kabul ederse bu benim için çok büyük bir şeref olur.

BANA GURUR VERİR!
Oktar Babuna ise olup bitenlerden pek de rahatsızlık duymuyor. Geçmişte “onlar da yardım etti” diye geçiştirdiği soruyu bugün “Adnan Hoca’nın arkadaşı olmak bana gurur verir” diyecek kadar rahat biçimde cevaplıyor. Kampanyanın yol açtığı hayal kırıklığını ise kabullenmiyor. Babuna Kampanyası’ndan altı yıl sonra manzara özetle şu; Oktar Babuna hayatını sürdürüyor, hastalar ise ölüyor…. kırıklığına dönüştü. Yaratılan güvensizlik organ nakli ve “İlik Bankası’na darbe indirdi.

http://www.sabah.com.tr/2005/04/27/cp/gnc109-20050417-102.html

Yukarıda ki haberler Adnan Oktar ve müritlerinin sınırsız lüks yaşamasının kaynaklarını gözler önüne sunmaktadır. Adnan Oktar ın değirmeninin suyunun nereden geldiği açıktır.

Türk Milleti daha Araplaşmadan anne ve baba sevgisi, saygısı mevcuttu. Çoğu Türk Hakanlıklarında bakıma muhtaç anne ve babası olan erkekleri askere almazlardı. İşte bizler böyle bir ırkın evlatlarıyız. Arab’ ın ideolojisi ile Türk Halkını ne hale getirdiklerini Oktar  Babuna açık bir şekilde gözler önüne sermektedir. Oktar Babuna nın duygu sömürüsü ile kendini haklı çıkartma çabası onların ne kadar samimi olduğunu göstermektedir.

BAV ve onun Mehdi başkanı Adnan Oktar da her türlü yasa dışı ve ahlaksız eylemleri mevcuttur..

-Şantaj

-Tehdit

-Anne Babaya Saygısızlık

-Organ Ticareti

-Zina-Çete kurmak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: