Cemaatteki Bacılar

Burada yazılanlara inanın. Hiç kimse buraya olmayan iğrençlikleri uydurup insanlara iftira atmak için yazmıyor.
      Siz niçin cemaate geldiyseniz, niçin yıllar boyu orada kaldıysanız, neden yaşıtlarınız dışarıda kendilerine gelecek kurarken, eğlenirken , maddi manevi sahip olduğunuz her şeyi cemaatte verdiyseniz , biz de aynisini yaptık. Hakimiyet, Mehdilik bir yana, gerçekten dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceğimizi, Islamın bize ve insanlara mutluluk ve refah getireceğini, hayatlarımızı anlamlı ve soylu bir amaç uğruna harcamanın gençliğimizden, kariyerimizden, ailemizden çok daha büyük bir amaç olduğunu düşündüğümüz için cemaate geldik ve yıllarca hizmet etmeye çalıştık. KPUlar bir elma, bir paket pirinci taşıdık, neredeyse üniforma haline gelen pazarlardan, çarşılardan topluca alınan kıyafet ve iç çamaşırlarını giydik, kapasitemizi sekreter, resepsiyonist olarak harcadık, cebimizdeki her kurusu infak ettik, bize söylenen her şeyi harfi harfine uygulamaya çalıştık, ve üstüne bize yöneltilen her eleştiriye aşağılama bile olsa, doğru bile olmasa Allah razı olsun deyip samimi olarak kabul ettik.       Sizin yıllarca yaptıklarınızı aynı amaçlarla ayni duygularla biz de yaptık.

       Çoğumuzun ayrılma sebebi de ne dünyanın ziyneti ne aile kuramama korkusu ne de kotu kalpli insanlar oluşumuzdu. Yapılan psikolojik baskı, sürekli kendimizi bir hiç olarak hissettirilmemiz, ne yaparsak yapalım asla yeterli olmaması, içerideki çarpıklığı reddeden beynimizin, bedenimizin bizi fiziksel olarak da kotu yönde etkilemesiydi. Allah ın insanlara hele hele hak cemaattekilere bu kadar zulüm etmesinin mümkün olmadığı düşüncesiydi. Duşunun hepimiz genç insanlarız, kaç kişinin sacları döküldü? kaç kişi seker, kalp çarpıntısı, cilt sorunları nedeniyle ha bire doktora gitmek zorunda kaldı? Münafık olma korkusuyla birbirimize anlatmamamıza rağmen aslında tüm bu rahatsızlıklar kalbimizin, aklimizin, bedenimizin yasadıklarımıza, gördüklerimize, duyduklarımıza isyanıydı.

        Cemaatten çıkanlar sizleri asla unutmuyor, sizlerden nefret etmiyor, nasıl olduğunuzu ne yaptığınızı merak ediyor. Eğer gidilen yol bu harika insanlarla insanlığa iyilik yapmak , şerefli bir şekilde yasamak olsaydı çoğumuz hiçbir yere gitmez devam ederdik. Ama cemaat dış dünyada asla göremeyeceğiniz çarpıklıklarla, yalanlarla dolu bir yer haline geldi. Cemaatin kafir, müşrik, münafık olarak tanımladığı insanların bile asla yapmayacakları, denemeyecekleri isleri yapan bir yer oldu.

         İlk kararı vermek çok zordur, uygulamaya geçmek daha da zordur. Ama bunu yapmalısınız ve yapabilirsiniz. Sizler sahip olduğunuz herseli verdiniz ve vermeye de devam ediyorsunuz. Doğru olduğunu düşündüğünüz amaç için size yapılan her turlu hakarete, psikolojik baskıya göğüs geriyorsunuz. Ta ne derinden birlikte olmayı asla istemediğiniz biriyle yatmak zorunda bırakılıyorsunuz, ona ne kadar yakışıklı olduğunu söylemek zorunda kalıyorsunuz. Donun bir içinize bakın ve tüm samimiyetinizle bu iltifatları,cinselliği istediğiniz için yasadığınızı söyleyebilir misiniz? Kimse size vuramaz, hakaret edemez, haysiyetinizle şerefinizle oynayamaz. Lise yıllarınızı, üniversite dönemlerinizi hatırlayın ne kadar neşeli, hayat dolu, kaliteli, geleceğe umutla bakan yetenekli insanlardınız. Bir sürü yeteneğiniz elinizden alındı, kiminin konuşurken çenesi kilitleniyor, kiminiz doğru düzgün cümle kuramıyor,her an bir hata yapma korkusuyla en basit isleri bile yapamaz hale geldiniz. Tüm yaratıcılığınız, kıvrak zekanız, yetenekleriniz elinizden alindi.

       O zor kararı verin, çıkın cemaatten. İlk başta dünyada yalnız kalmaktan korkacaksınız, yaşınız eğer ileriyse onun pek çok açıdan baskısını hissedeceksiniz, insanlara güvenmeyeceksiniz, münafık olduğunuzu cehenneme gideceğiniz düşüneceksiniz. Ama göreceksiniz her ay bir öncekinden daha güzel olacak, yavaş yavaş taşlar yerine oturacak. Biraz düşünme biraz gayretle gerçek kimliğinize kavuşacaksınız. Bir bakmışsınız 2 sene, 3 sene sonra bambaşka bir hayatiniz olmuş. Yine Müslüman olun, yine ibadetlerinizi devam ettirin, insanlara her türlü hayrı yapmaya devam edin, bunların hiçbiri cemaatin tekelinde değil.
       Korkmayın bizler yaptık siz de yapabilir, hayatinizi kurtarabilirsiniz. Göreceksiniz, bir kez cemaatin etkisi üzerinizden gittiğinde böyle bir mantıksızlığın nasıl olup da parçası olabildiğinizi akliniz almayacak.

Reklamlar

1 Yorum »

 1. oktaradnan said

  Erişime engellenen siteye bırakılan Yorumlarınızı buraya taşıyorum

  canakkaya Says:
  June 4th, 2007 at 11:13 am e
  Ne guzel yazmışsın.Allah senden razı olsun.Orda benimde kız arkadasım var.Allah yardımcısı olsun.Bana düşman oldu .Muşriksin dedi.Seni Allah için infal ediyorum dedi vs.
  Altuğ ETİ denilen biri ile tanıştı 6 yıllık ilşkisini bitirdi.

  Riza Pehlevi Says:
  June 5th, 2007 at 12:10 pm e
  Sevgili Can!

  Biraz sabret, bu iblis ve grubu kodesi boylayacak. Gonlun ferah olsun. Hepsi bir bir belalarini bulacaklar.

  Can Says:
  June 5th, 2007 at 12:50 pm e
  Beni en cok üzen sey kız arkadasımın Ruyamda peygamberimi gördüm senden ayrılmamı istiyor .o yuzden senden ayrılıyorum gibi bir yalan soylemesi.Yani Hz.Peygamberi bile yalanlaraına alet etmeleri.Beni bırakıcak bir sebeb bulamayınca benimde inanclı olduğumu bilip böyle bir sey demesi.
  Ve inanın ben gercekleri biliyorum.Allah bana bir sekilde AO için söylenen seylerin doğru olduğunu cemaate katılan bir zamanlar canım gibi sevdiğim kız arkadasım sayesinde gösterdi.Taksimin ortasında bana sen müşriksin demesi de beni yıkan kelimesi oldu.Çünkü onu cok seviyorumusum İslamda aşk yomuş sadece Allah aşkı varmış.
  İslamda aşk yoksa Hz.Peygamber neden Hz.Aişe nin dizlerine kafasını yaslasın ki?
  Hz.Aişe Peygamberimizin sacını neden oksasın ki ?

  Cok kötü bir sey siz evlenebilmek için çalışıyorsunuz kız arkadasınız sa sizi muşriklikle sucluyor.sebebse ortada Makam ve M

  Can Says:
  June 5th, 2007 at 12:53 pm e
  Beni en cok üzen sey kız arkadasımın Ruyamda peygamberimi gördüm senden ayrılmamı istiyor .o yuzden senden ayrılıyorum gibi bir yalan soylemesi.Yani Hz.Peygamberi bile yalanlaraına alet etmeleri.Beni bırakıcak bir sebeb bulamayınca benimde inanclı olduğumu bilip böyle bir sey demesi.
  Ve inanın ben gercekleri biliyorum.Allah bana bir sekilde AO için söylenen seylerin doğru olduğunu cemaate katılan bir zamanlar canım gibi sevdiğim kız arkadasım sayesinde gösterdi.Taksimin ortasında bana sen müşriksin demesi de beni yıkan kelimesi oldu.Çünkü onu cok seviyorumusum İslamda aşk yomuş sadece Allah aşkı varmış.
  İslamda aşk yoksa Hz.Peygamber neden Hz.Aişe nin dizlerine kafasını yaslasın ki?
  Hz.Aişe Peygamberimizin sacını neden oksasın ki ?

  Cok kötü bir sey siz evlenebilmek için çalışıyorsunuz kız arkadasınız sa sizi muşriklikle sucluyor.Tanımadığınız başka erkekler tarafından tehdit ediliyorsunuz.ve bunlar her fırsatta islam ve kuran ahlakından bahsediyor.
  Rabbimiz adaleti ile bu olaya tecelli edecektir.
  Mazlumun duasında kulu ile Rabbi arasında perde yoktur.

  Allah yar ve yardımcımız olsun.Gözü yalı Anne-Babalara evlatlarını bağışlasın.O cemaatte bulunan insanlara hidayet nasip etsin.En önemliside kız arkadasıma ordan kurtulmayı ve kendine ait bir hayat kurmayı nasip etsin.(Amin)

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: