Burada yazılanlara inanın.

Burada yazılanlara inanın. Hiç kimse buraya olmayan iğrençlikleri uydurup insanlara iftira atmak için yazmıyor.


        Siz niçin cemaate geldiyseniz, niçin yıllar boyu orada kaldıysanız, neden yaşıtlarınız dışarıda kendilerine gelecek kurarken, eğlenirken , maddi manevi sahip olduğunuz her şeyi cemaatte verdiyseniz , biz de aynisini yaptık. Hakimiyet, Mehdilik bir yana, gerçekten dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceğimizi, Islaman bize ve insanlara mutluluk ve refah getireceğini, hayatlarımızı anlamlı ve soylu bir amaç uğruna harcamanın gençliğimizden, kariyerimizden, ailemizden çok daha büyük bir amaç olduğunu düşündüğümüz için cemaate geldik ve yıllarca hizmet etmeye çalıştık.
        KPUlar bir elma, bir paket primci taşıdık, neredeyse üniforma haline gelen pazarlardan, çarşılardan topluca alınan kıyafet ve iç çamaşırlarını giydik, kapasitemizi sekreter, resepsiyonist olarak harcadık, cebimizdeki her kurusu infak ettik, bize söylenen her şeyi harfi harfine uygulamaya çalıştık, ve üstüne bize yöneltilen her eleştiriye aşağılama bile olsa, doğru bile olmasa Allah razı olsun deyip samimi olarak kabul ettik.Sizin yıllarca yaptıklarınızı aynı amaçlarla ayni duygularla biz de yaptık.        Çoğumuzun ayrilma sebebi de ne dunyanin ziyneti ne aile kuramama korkusu ne de kotu kalpli insanlar olusumuzdu. Yapılan psikolojik baskı, sürekli kendimizi bir hiç olarak hissettirilmemiz, ne yaparsak yapalım asla yeterli olmaması, içerideki çarpıklığı reddeden beynimizin, bedenimizin bizi fiziksel olarak da kotu yönde etkilemesiydi. Allah n insanlara hele hele hak cemaattekilere bu kadar zulüm etmesinin mümkün olmadığı düşüncesiydi. Düşünün hepimiz genç insanlarız, kaç kişinin sacları döküldü? kaç kişi şeker, kalp çarpıntısı, cilt sorunları nedeniyle ha bire doktora gitmek zorunda kaldı? Münafık olma korkusuyla birbirimize anlatmamamıza rağmen aslında tüm bu rahatsızlıklar kalbimizin, aklimizin, bedenimizin yaşadıklarımıza, gördüklerimize, duyduklarımıza isyanıydı.         Merhaba kardeşim bu cemaate gerçekten çok küçük yaşta ablam vasıtasıyla girmiştim ve 6 yıl aralarında kaldım toplumdan, ailemden koptum yıllarca cemaat dışındaki her şeyden ve herkesten iğrendim bütün akrabalarım bu durumuma şaştı, çünkü aslında çok neşeli sevecen bir çocuktum bu insanlar yüzünden çocukluğumu da yaşayamadım lise hayatım da çok garip geçti okuldan atılma tehlikesi atlattım öyle ki bir öğretmenim bazı gruplara (satanistler gibi) eğilimin var mı dedi. Ancak lise son sınıfa gelince arkaçlarım benim de normal bir insan olduğumu anladı ancak her şeyi paylaştığım bir arkadaşım lise hayatım boyunca hiç olmadı çünkü en yakın arkadaşlarımdan dahi sakladığım sırlarım vardı ve bu sırlar çok hoş şeyler değildi, benim kalbimi asıl yoran da buydu.

        Cemaat artık o kadar küçüklere de mi el atmaya başladı demişsin. onlar için küçük büyük fark etmiyor ki. ben Adnan oktarla ilk defa tanıştığımda 13 yaşındaydım. Ben onu bir alim olarak görüp çocukçuluğumla ona İslam hakkında sorular sormuştum ancak ben ona sorular sorarken o karşısındaki 13 yaşındaki kız çocuğunun vücutça gelişip gelişmediğini merak etmiş ve daha sonra ablama bunları sormuş ayrıntılı bir şekilde buraya yazamayacağım.

        Cemaatten ayrıldığım zamanı tam olarak söylemek istemiyorum ama yakın bir zamanda ayrıldım sebeplerine gelince tam olarak bir sebepten ötürü değil senin gibi içimi kemiren parça parça bir çok sebepten ötürü ayrıldım. ben de sana ortak tanıdığımız kişileri sormayı inan çok istiyorum ama buradan sormak nasıl olur bilemiyorum.

         Bu parça parça olan sebepleri aslında superpoligona yazdığım ilk yazıda ayrıntılarıyla anlatmıştım ama yine de anlatmadığım yaşadığım bazı kısımları anlatmak istiyorum.
        Cemaate ilk ablam girdi 17 yaşındaydı ve güzel bir kızdı bu yüzden peşine düşmüşlerdi ben de 12 yaşındaydım. İlk başta bu kişileri(bacılar grubu) çok beğendik hem inançlı hem okumuş hem de zengin kişilerdi zaten Müslümanlar böyle olmalı dedik ablamı ilk bir sene boyunca dini açıdan(kendi dinleri) eğittiler ablamda bu sırada öğrendiklerini bana anlatıyordu ikimiz de çok etkilenmiştik özellikle ahir zaman mehdi ve Mesih konularından bu konularda bizi nasıl eğittiklerini şimdi uzun anlatmak istemiyorum.

        Ablam bir sene sonra bazı şeylerden rahatsızlık duymaya başlamıştı Adnan oktarla görüşmeden her geldiğinde yüzü asık morali bozuk oluyordu bana ilk başta çok anlatmamıştı çünkü kardeşine kesinlikle anlatma diyorlardı.ama ablam bu senenin sonunda cemaatten ayrıldı bana o sırada bazı şeyler anlatmıştı. Adnan oktar ablam 18 yaşına girer girmez ona gerçekten sarkıntılık etmeye başlamıştı ve garip inanışları vardı diyor ablam. Öyle şeyler ki Şemsi kardeşim ben buraya yazmaktan dahi utanıyorum. yani kısaca ablam Adnan oktarın pis tuzaklarına gelmediği için aralarından ayrıldı başka bir yere gitti kaçarcasına ama asıl yanlışı ablam burada yaptı beni o kişilerin içinden çekip çıkarmadan gitti.

        Ablamın gidişiyle bu kişiler benimle ilgilenmeye başladılar ilk öne ablama düşman ettiler öyle ki ablam tertemiz bir kız olduğu halde onu bana or.. luk yapıyor gibi anlattılar ben de küçüktüm anlayamadım inandım ve yıllarca ablamı sevemedim o bana sarıldığında dahi onu sevmekten korktum ona sevgi beslememek için bana sarıldığında sevgi gösterdiğinde içimden ona nice hakaretler ettim o bana göre münafıktı şimdi bu düşüncelerimden utanıyorum.

        Beni en çok ayrılmaya iten şey 18 yaşıma gelmek oldu zannedersem. Çünkü daha önceleri reşit olmadığım için(Allah a çok şükür ki) Adnan Oktarla görüşmüyordum ancak ben 18 yaşına gelene kadar bu durumun alt yapısı oluşturulmaya çalışılıyordu kızlar tarafından. Sen hele bir yaşını doldur da deyip hep birden kahkahayı patlatmaları midemi bulandırıyordu. Aslında bir çok şey birikmişti 18 yaşıma gelene kadar ancak noktayı koymam şöyle oldu: ablamla bir gün otururken o bana anlatmaya başladı yaşadığı her şeyi ayrıntılarıyla ben bu insanlar içinde bulunmaktan ötürü bir anda dehşete kapıldım ve yıllar sonra ilk kez samimiyetle ablama içimi döktüm benim de anlayamadığım çok şey var dedim ve o andan sonra da kızlarla bir daha hiç görüşmedim şimdi arkamdan neler sayıp döküyorlar doğrusu merak ediyorum ve orada kalan diğer arkadaşların durumunu da.
        Bu kişilerden ayrıldığımı bir şekilde onlara ilettikten sonra yatağıma yatıp uzunca bir süre ağladım ama ailemin çok desteği oldu annem babam oturup ağladılar bizim evlatlarımız meğer neler yaşamışlar haberimiz yok deyip ablama çok kızdılar ama o da benim sinirlenip evden kaçabileceğimi düşündüğü için her şeyi aileme anlatmamış         Ben bu kişilerden ayrıldıktan sonra ilk önce gerçek İslam ı öğrenmeye çalıştım hala da çalışıyorum inandığım yanlış şeylerden kendimi kurtarmaya, ayrıldıktan sonra içimde oluşan boşluğu şimdi doldurmaya çalışıyorum.NOT: ayrılan bir müritten bahsetmişsin çok merak ettim kim acaba. Çünkü ben birinden şüpheleniyordum onlarla birlikteyken o olabilir mi diye merak ettim.
Şimdilik hoşçakal

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: