Adnan Oktar, Harun Yahya Kimdir?

  Harun Yahya kamuoyunda Adnan Hoca namıyla ünlenen ve her türlü rezilliğe adı karışmış olan meşhur Adnan Oktar’dır. Kendisi esasen Güzel Sanatlar fakültesinde okumasına rağmen akla gelebilecek her konuda 250 civarında kitabı mevcuttur. İnsanın 30 yıllık bir ömürde çoğu kişinin hayatı boyunca edinemediği bilgi birikimine ulaşıp bilim adamlarından bile ziyade Nanoteknoloji, Biyoloji, Din, Siyaset, Evrim Teorisi gibi alanlarda bu kadar yetkin ve etkin olması akıllara zarar bir durumdur. Kendisi öylesine derin bir kişiliktir ki, oturdumu 15 günde koca bir ilim dalındaki her türlü gerçeği ortaya çıkartıp bunu kitap olarak yazıp yayınlatacak kadar beceriklidir.        Adnan Oktar’ın çeşitli kitapları Harun Yahya ve Cavit Yalçın müstear ismiyle yayınlanmıştır.        Adnan Oktar hakkında çok çeşitli suçlamalar ile çeşitli kereler ceza davaları açılmış ve “Akli melekeleri yerinde olmadığından cezai ehliyete haiz olmadığı gerekçesi ile hüküm giymemiştir!” (kabacası: Delidir, ne yapsa yeridir demek!) Bu davaların bir kısmı fuhuş ile ilgilidir.

        Evrim Teorisi Adnan Hoca’ya rağmen koca yıkılmaz bir kaya gibi durduğu yerde durmaktadır. Ne tek bir kişinin lafı ile teori olmuştur, ne de tek bir şarlatan nedeniyle yıkılır. Benim asıl anlamakta zorlandığım ise bu teorinin belli çevrelerce neden sürekli yüce Allah’ın varlığına karşıt koşulduğudur. Kasıtlı olarak ve yoğun bir şekilde yürütülen bu propagandanın amacını anlamakta güçlük çekiyorum. Yurtdışına eğitim için giden bir çocuğumuz oralarda bu iddiaları ortaya koysa ertesi gün uçak biletini eline verip geri yollarlar.

        Neden korkuyorsunuz? İnsan bir konu hakkındaki her türlü iddiayı öğrenebilmelidir. Evrim teorisi ile inancından olacağını düşünen birisinin inancına güveni yok demektir.

        Harun Tahya yada Adnan Oktar ın asıl kimliğini onun tarikatından ayrılmıış kişilerin ağzından dinleyelim….

Reklamlar

1 Yorum »

 1. oktaradnan said

  Erişime engellenen siteye bırakılan Yorumlarınızı buraya şaşıyorum

  mel Says:
  May 16th, 2007 at 8:41 pm e
  Adnan’in objektif roportaji!!!
  Surekli elinden ayirmadigi bardagi agzinin kurumasinin alameti midir, elindeki objeden guc almasi midir, guvensizliginin kaniti midir? bence hepsi!kas goz agiz mimikleri icinde yasadigi gerilimin ne kadar samimiyetsiz oldugunun an acik gostergesi tavirlarindaki sululuk,gulusundeki acizlik,kadir beye yaptigi kotu espriler adnanin numaralarinin sadece onun mehdi olduguna inanmis imanli genclere sokeceginin onun insa ettigi sahte dunyadan cikmis kisilere sokmeyeceginin ağacik kaniti.
  Yaptiklari islerin kalitesi cemaatin genc ve egitimli kimselerden olusmasindan ileri gelir yoksa Adnan iki kelimeyi bir araya getirse ucuncu kelime elinde patlar!Adnanin cemaatindekiler Truman Show’da yasarlar dunya onlarin etrafinda donuyor sanirlar kimseyle tam olarak gorusmez adnan neyi gor neyi duy neye bak derse onu algilarlar neyi ye ic giy derse onu yaparlar onun insa ettigi minik dunyada yasarlar Adnan kendisine Allahin Hayy ismini sirk kosan musrikler toplamistir etrafina,etrafindakiler Adnan’a farkinda olmadan taparlar Allah’im bu zulme bir son ver Zulmeden bu sapkin toplulugu helak et guzel Allahim… amin

  hasan Says:
  May 18th, 2007 at 8:50 am e
  Ayrıca Adem Yakup ismini kullanmıştır.

  hasan Says:
  May 18th, 2007 at 8:53 am e
  Bu kişi aslen Yahudidir. Babası Ankara Samanpazarında bakkalmış. Samanpazarı eskiden beri Yahudilerin ve Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı bir bölgedir.

  Daha sonra annesi bir Yahudi ile ikinci evliliğini yapmış. O zamanın şartlarında ne bir Müslüman bir Yahudiye kız verir ne de bir Yahudi bir Müslüman kız ile evlenirken annesinin bir Yahudi ile evlenmesi, onun da bir Yahudi olduğu ihtimalini güçlendirmektedir.

  Melek Says:
  May 22nd, 2007 at 3:19 pm e
  Harika yazi! Sizi kutluyorum. Bu sereften muaf kisi cok yakinda yargitay sayesinde iceri girecek. Cok mutluyum!

  semsi02 Says:
  June 4th, 2007 at 4:25 am e
  Burayi ve diger sayfayi baslattiginiz icin tesekkur ederim.

  Herkes bilir “insanlar bilmediklerinden korkarlar”. Baslarina ne gelecegini bilemedikleri icin tarif edilemez bir korku icinde, saklanmayi seciyor bir cok ayrilmis. Saklanip baslarina gelenleri unutmaya calisiyorlar genelde. Yargilamiyorum kesinlikle. Hak da veriyorum. Bir cogumuzun basina gelenler ailemizle bile paylasmayi istemeyecegimiz seyler.

  Fakat bu ve bunun gibi diger sayfalar icimizi dokup, baskalarini uyarmak icin oldukca etkili platform olusturuyor. Iste bu nedenle su ana kadar yazdigimiz bes farkli internet yeri kapatildi (etkimizin buyuklugunu verilen tepkiyle olcuyorum). Keske bu tip sayfalarin sayisi daha da cok artsa.

  semsi02 Says:
  June 4th, 2007 at 4:39 am e
  Ablasi hakkinda yazan bir kiz kardes yine calinmis genclikten:

  “Ben ablasi Adnan Hoca tarafindan calinmis bir magdur kardesim. Annemin basina bir sey gelebileceginden korktugum icin hicbir zaman bu kadar aktif bir sekilde Adnan Hoca’ya karsi bir hareketin icinde bulunmasini istemedim. Ancak kendisini cesaretinden ve sabrindan oturu burada kutlamak istiyorum.
  Benim gorusume gore, annesine, ailesine agiza alinmayacak, akla gelmeyecek sekilde iftiralarda bulunulmasina alet olan ablam ugruna yapilan bu fedakarligin ve gosterilen bu cabalarin hicbir anlami ve geregi yok. Ama herhalde bunu anne olmadan anlayamacagim…”

  semsi02 Says:
  June 4th, 2007 at 4:46 am e
  Selda Calinmis genclikte yazmis:

  “Ben eski bir murit olarak, siz anneleri cok iyi anliyor ve girisiminizin meyvelerini en yakin zamanda toplamaya baslayacaginizi umuyorum.

  Siz anneler, cocuklarinizin normale donmelerinden baska bir sey istemiyorsunuz.

  Cemaatte bir sure gecirmeyenler insanin ne gibi bir psikolojik transformasyondan gectigini anlayamazlar. O yuzden ‘birakin istediklerini yapsinlar’ demelerini anliyorum. Fakat hur iradeyle bir sey yaptiklari yoktur bunlarin. Kulli iradeye (!) kendilerini teslim etmis, irmaktaki yaprak gibi ordan oraya savrulmaktalar.

  Bir gun gelecek onlarin da vicdanlarina sigmayacak bir sey olacak. Ben yedi sene onlarla beraberdim, diger arkdasim 12 sene sonunda ayrildi, baska tanidigim ise 20 senedir cemaatte ve hala orada. Kimseden umit kesmemek gerekir, donecek yerlerinin oldugunu bilmeleri onemli.

  Yasadiklarimiz diger insanlara komik ya da inandirici gelmeyebilir, dilerim sizler ya da tanidiklariniz bizim yasadiklarimiza sahit olmazsiniz.”

  semsi02 Says:
  June 4th, 2007 at 4:48 am e
  Ozlem Calinmis Genclikte yazmis:
  “Kimse işin içini bilmeden konuşmasın. Burada sadece gerçekler yazılıyor. Yazılanlara inanmıyorsanız; açın Kuran’ı okuyun. kadınlarla ilgili ayetleri okuyun. Peygamber ayetlerini okuyun. o zaman anlayacaksınız Adnan Hoca’nın ne kadar dini çarpıttığini.
  Müritlerinin dünya için ağlamaları yasak. Babaları ölse ağlamıyorlar. BAZILARI DA CENAZELERİNE DAHİ GİTMİYORLAR. Çünkü duygu ve düşünceleri yok edilmiş. Oysa Kuran’da zaman zaman Peygamberlerin dahi evlatları için göz yaşı döktüklerini yazar. Hz. Yusuf’u ağbeyleri kuyuya attıklarında babası Hz. Yahya ağlamaktan gözleri kör olmuştu. Ayette bu durumu şöyle yazar:

  12/85- “Allah adına, hayret” dediler. “Hâlâ Yusuf’u anıp durmaktasın. Sonunda (ya kahrından) hastalanacaksın ya da helake uğrayanlardan olacaksın.”

  12/86- Dedi ki: “Ben, dayanılmaz kahrımı ve üzüntümü yalnızca Allah’a şikayet ediyorum. Ben Allah’tan (bir bilgi olarak) sizin bilmediğinizi de biliyorum.”

  İşte Kuran ayetlerinde bir Peygamber babanın evladı için döktüğü göz yaşlarından bahsediyor. Adnan hoca ne yapıyor. Tüm mürütlerine anne babanız sadece sizi doğurmaktan sorumludur diyor. Bunun ötesinde onlarla hiç bir bağınız yoktur diyor. Tüm mürütler ilk önce tüm geçmişlerini siliyorlar.
  ÖNCE ESKİ RESİMLER YAKILIYOR. KIYAFETLER DEĞİŞİYOR. TÜM AKRABALARDAN UZAKLAŞILIYOR. YANİ İNSANLARIN TUTUNACAK DALLARINI BİR BİR KESİYOR. SONRA DA HER KEZİ GURUPLARA BÖLÜYOR. BUNDAN SONRA TELKİNLER BAŞLIYOR.”

  semsi02 Says:
  June 4th, 2007 at 4:49 am e
  Filiz, Calinmis Genclik’ten:
  “Ben 12 sene cemaatte kalıdıktan sonra beni diskalifiye ettiler. Yani benim ailemle fazla samimi olduğum için beni kovdular. Ben bu cemaatte her şeyimi kaybettim. Arabalarımı , işimi, tahsil hayatımı yarım bıraktım. Evlenmek üzere idim nışanlımdan ayrıldım. Evlendim ve şimdi bir evladım oldu. Evladım olduğunda annemi daha iyi anladım. Eşim ile çok mutlu bir hayatım var. Bazı yardım derneklerinde eşim ile beraber yoksul ve yetimlere yardım yapıyoruz. Ben bu hizmetten daha büyük şevk alıyorum.

  Cemaatte iken depresyona girdim. Bana uzun yıllar ilaç verdiler. Yani sakinleştirici ilaçlar dediler. Ben ne olduğunu tam bilemiyordum. Bana iç diyorlardı içiyordum.

  Cemaatten ayrıldıktan sonra bir süre kendime gelemedim. Depresyon tedavisi gördüm. Annem hep yanımda oldu. Annemin arkadaşlarından Allah razı olsun. Beni hiç yanlız bırakmadılar.

  Yıllarca ailemi hiç gözüm görmüyordu. Ama neden ve nasıl olduğuna da bir anlam veremiyordum. İçimde hep bir soru işareti vardı. Ama bir şekilde dile getiremiyordum.

  Artık her şey bitti. Kimse korkmasın. Sadece ailelerine güvensinler. Ben sadece şunu anladım. İnsanın dünyada tek dostu anne ve babasıdır . Bunu kimse unutmasın. Biz ne kadar kötü olsakta ,onlar bizleri affetmek için her zaman hazır olduklarını malesef çok geç anladım…

  Ama şimdi çok mutluyum. Ailem yanımda. İşim var . Allah’a şükür dinimi de kimsenin etkisinde olmadan sadece Allah’a sığınarak yapıyorum.”

  semsi02 Says:
  June 4th, 2007 at 4:51 am e
  instant Calinmis Genclik’ten:
  “Sevgili Cem ve her forumda bu cümleleri yazan arkadaşlar, artık komik oluyorsunuz… Bu yazdıklarınız ne denli çarpık bir düşünce sistemine sahip olduğunuzun en iyi göstergesi. Size matematik sorusu soruluyor siz Türkiyenin göllerini sayıyorsunuz. Artık, siz de yorulmuş olmalısınız ki cümleleriniz devrik, yazılarınız manasız bir hale gelmeye başladı. Şu an burda yazılanlarla senin yazdığın yazı arasında herhangi bir ilişki var mı? Lütfen yazmış olmak için yazmayın…

  1- Kitapları dünya çapında okunmuyor (aslında kitabı da yok da hadi neyse)

  2- Kitapları dünya çapında okunan biri sadist olup birilerine işkence yapsa “aaaa bi dk kitapları dünya çapında okunuyor onu korumalıyız asla hapse atmamalıyız” mi dersin?

  Yazdığı (tut ki yazmış olsun) kitapların okunması kimseye dokunulmazlık kazandırmaz. Bu kimseye diğer insanların hayatına müdahale etme izni vermez….

  Ayrıca yazdığı kitapları okuyanları da görüyoruz. Kitaplardan pek bişey öğrenememiş olsalar gerekki saçma sapan dilekçeleri utanmadan Bakanlara gönderiyorlar. İnsan yollamadan bir okur bakar mantıklı mı değil mi diye… Dilekçeleri okuduğumda ben utandım… Bu kadar cehalet çok fazla tartışmaya bile gerek yok…Akılları iyice körelmiş… Onunla dura dura iyice gerçek dünyadan kopmuşlar….”

  semsi02 Says:
  June 4th, 2007 at 4:53 am e
  Filiz Calinmis Genclikten
  “Cem bey size soruyorum:
  Hak olan din hangisidir?..
  Adnan oktar’ın sapkın ilişkilerle dolu cinsel hayatı mıdır?..
  Hani dinimizde zina günahdı?..
  Hocanıza bir sorarmısınız zina nedir diye?..
  Bakalım size ne diyecek?
  İsterseniz hocanızın neler söyleyeceğini, 10 yılını köle olarak hocaya adamış biri olarak ben söyliyeyim:
  Kadının yakasına bakmak günah ama afedersiniz poposuna bakmak sevaptır diyordu ve bakıyordu. üstelik aynada kadına çıplak da bakılır diyordu. . Daha başka da var ama burada yazamayacağım.
  Bu mudur sizin din anlayışınız?.. Bu hangi kitapta yazıyor. Kuran’da hengi ayette yazıyor? Lütfen böyle bir ayet varsa burada açıklayın.
  Ben Kuran’ı ezbere biliyorum. Böyle bir ayet asla Kuranda yoktur.
  Yoksa Adnan hocanın okuduğu Kuran’da mı farklı?…”

  Melek Says:
  June 4th, 2007 at 5:59 pm e
  Oktar Babuna beyin cerrahi degil mi? Neden Allah’in verdigi bu hediyeyi kullanip insanlari iyilestirmiyor? Neden bu serefsizin pesinden koyun gibi gidiyor?

  Doktorluk sahane bir meslektir, hele insan tadevi ederek, hayat kurtararak, Allah rizasini gerceklestirmis olmazmi bu salak?

  OKTAR! Birak bu isleri fircala disleri ve tedavi et birilerini! Salak misin oglum?

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:04 am e
  Calinmis Genclikte Instant soyle yazmis:

  “Ayrıca, Mason muhabbetlerinin de modası çoktan geçti artık… AO da anlamış olmalı ki şimdi de Sebataycılar moda rüzgarına kapıldı… Arkadaşlar 1970 li yıllar çoktan geçti… Bu tarihte artık dünyada çook daha farklı şeyler oluyor. Don Kişot gibi olmayan komunist, darwinist, mason, sebatay vs… gibi düşmanlarla savaşırken siz yazıkki dünyada bambaşka şeyler oluyor. Sadece HY kitapları okuduğunuz için sizler de maalesef güncelin çok gerisinde kalmışsınız. AO artık pek bunlarla ilgilenmiyor olmalı ki hala 30 yılın öncesinde kalan kavgalara devam ediyor. Siz yeldeğirmenleriyle savaşırken AO sanırım jakuzisinde yeni zevklerinin hayalini kuruyor olmalı…”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:05 am e
  Cansu muridlerden birine cevap olarak yazmis (yine Calinmis Genclikten):
  “alparslan,

  yazma seklin ve kullandıgın kelimeler okadar tanıdık geldiki bana neden acaba?? sanki cemaatin yakısıklı 40 yas civari kendini 28-29 yasında tanıtan, birsuru dating sitelerinde kız tavlamaya calışan, bebek, cadde,etiler civarında surekli jaguar, audi marka arabalarla uzerlerinde versace kıyafetlerle dolasan,solaryumlu bakımlı ve süslü kardeslerden biri gibi geldi sanki bana..kızı once evlilik vaadiyle kandırıp daha sonra cemaatin diger kardesleriyle paylasan,en sonunda ise abiye sunan kardeslerden biri olabilirmisin acaba?
  eee imanımızın artması icin kardeslerle cok samimi olmamız gerek degil mi? imana giden yol yataktan mı geciyor salih mumin olan kardesim bi cevaplarmısın bunu?
  ayrıca bir soru daha ebru şimsek olayları gercek degildi de,peki kasım 2006 yılında goruntulerin cekildigi evi 2aylıgına neden kiralama geregi duydunuz bunun bi acıklamasını bekliyorum??”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:09 am e
  instant’in adnan hoca muridine verdigi yanit http://www.calinmisgenclik.com dan alinmistir.

  “1- Release…Yaptığın yorum kendi içinde o kadar çelişiyor ki… Önce neden kişiliğini eleştiriyorsunuz demişsin olgunca yaptıklarını eleştirin demişsin… Daha sonra da hadi kişiğini eleştiriyorsunuz da neden kitaplarını eleştiriyorsunuz demişsin… Sanırım kendisinin hiçbir anlamda eleştirilmesine tahammül edemiyorsun. Burada kimsenin amacı birilerini karalamak düşmanlık yaratmak deği. Mantıklı düşünerek objektif gerçekleri bulmaya çalışıyoruz. AO nun ne malikanesi ne jakuzisi ne ilikileri nede yaşamaya çalıştığı hayat bizi ilgilendirmez. Ama bir insan ülkemizin en değerli inanç sembollerini arkasına alarak bu hayatı yaşarsa ve bunu doğru olduğunu savunarak değerlerimizi yozlaştırırsa o zaman değerlerimizi bu kişiye ve yandaşlarına savunma hakkımızı kullanmamız gerekir. Kendini marjinal ilan etsin, hayatını olduğu gibi göstersin başımızın üstünde ama farklı görünüp farklı yaşarsa işte o zaman eleştirilir.

  Farklı sitelerde farklı isimler alabilirim ama bu sitede sadece Instant olarak yazıyorum. Yazma amacım sizlerden gelecek yorumlarla doğruyu bulmaya çalışmak. Çünkü dünyadaki bir çok kişi doğru olanı bulmaya çalışıyor eğer bu sizdeyse hepimiz öğrenelim ve o hayatı paylaşalım. Ama eğer ortada bir yanlış varsa bunu da beraber düzeltelim…

  2- Alkan… Senden OB veya kardeşleri yada ailesi ile ilgili bir cevap savunma beklemiyoruz biz de onları eleştirmiyoruz zaten… Yukarda da belirttiğim gibi bu ailevi veya bireysel bir eleştiri değil. Kişilerle alakamız yok bu zaten saçma olur.

  Belirttiğim gibi, ortada bir sosyal grup ve farklı bir oluşum var ve bu oluşum kendini devam ettirebilmek için yeni insanlardan maddi ve manevi olarak faydalanmak amacı ile birçok kişinin hayatına giriyor.

  Bu oluşumdan faydalananlar var zarar görenler var. Biz de burda AO öncerliğinde ortaya çıkan bu olşumun beklenmeyen sonuçları hakkında tartışıyoruz.

  Bu grup toplum değerlerini savunma adı altında içten içe bu değerleri yok ediyorsa ve insanların hayatlarında tamiri imkansız zararlar bırakıyorsa o zaman eleştirmeli ve yanlışlarını düzeltmeliyiz.

  Tarihte de bu hesaplar er yada geç verilmiştir….

  İnsanlar sadece örnek ama olay çok daha derin…

  Bazı zaaflar ve inançlar kullanılarak kimsenin hayatı birileri tarafından yönlendirilmemeli. Eğer yönlendirme varsa o zaman yönlendiren insan bunun hesabını topluma vermek zorundadır.”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:12 am e
  Kapatilan calinmis gecnlik.com da instant’in biraktigi adnan hoca muridine cevap olarak yazilmis bir yorum:

  “1- Bu sitede mesele evlatlarını bir adamdan koparmaya çalışan 3 anne ve onların çok mutlu(!) evlatları değil. AO ve etrafındaki kişilerden oluşan grup bu toplumda neredeyse 70 lerin sonunda ortaya çıkan ve toplumdaki insanları etkilemeyi amaçlayan bir gruptur. Eğer etkileme amaçları olmasa o kadar kitap va faaliyet yapmazlardı.

  Toplumdaki bireyleri, toplumda değer gören sembolleri kullanarak etkileyen bu grubun yüzlerce kişiye maddi ve manevi zarar verdiği ortadadır. Bu grubun yaptığı bilimsel olarak nitelendirdiği faaliyetlerin arkasındaki karanlık yönü ortaya çıkarıyoruz çünkü grubun içine girince bu yönü yaşamamak imkansız.

  İşte biz toplumdaki değerlerimizi kaybetmemek adına bunu yapıyoruz…

  2- Şimdi oturup burda 100 öncesinden kalmış bayat teoriler ve ölmüş adamlardan bahsedip onlara karşı savaşmamız gerektiğini söylersen işte buna açıklama gereği bile duymak abes kaçar. Bi de bunu Çanakkale savaşıyla birleştirirsen ben senin mantığından şüphe duyarım…

  Arkadaşım 2007 yılındayız, tarihimizi elbette inceliycez bilicez ama kaç 10 yıl once olan bir sözü oturup 2007 yılındaki bir tartışma platformuna getirip neyi amaçlıyorsun.

  Darwin de öldü… Churcill de çoktan öldü… Şimdi bambaşka düşmanlar bambaşka tehlikeler var biraz gözlerinizi açın. Eğer İslamı korumak istiyorsanız hergün yüzlerce müslümanın öldüğü, Irak ve Filistine dönüp bir bakın. 2007 de hala 70 lerin ve daha öncesinin düşmanlarına karşı fikir geliştirmeniz sizin abesle iştigal ettiğinizi gösteriyor sadece. (Benim şahsi kanaatim)

  3- Ayrılan kızların orda yaşadıklarını anlatmasının nesi yanlış??? Neden orda yaşananların saklanması bu kadar önemli??? Neden bir babayiğit de çıkıp evet ben bunları yaşıyorum ve kimseyi ilgilendirmez diyemiyor. Ayrıca dergilerdeki yazıların amacı çok belli. İsteyen uyar isteyen uymaz. İsteyen okur isteyen okumaz.

  Burda yanlış olan İSlami kitap yazıp sonra insanları garip fantazilerin içine sokup bunu da İslamın (ALLAH affetsin) emri olarak nitelendirmek.

  4- Müslümanım ve yazarın kitapları beni ilgilendiriyor bunları eleştirmek benim hakkım. Bir çok İslami yazarı okuyorum ve HY kitaplarında bir tuhaflık hissediyorum ve bunları düşünmek eleştirmek benim hakkım. Sadece Kur’anı eleştirmem. Ama HY kitapları gökten inmedi.

  Ayrıca hangi İslami kitapta evinizin dekorasyonunu sık sık değiştirin deniliyor dalga mı geçiyorsunuz???”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:15 am e
  Selda calinmisgenclik te yazmis:

  “Merhaba,
  Yazilanlari okudum ve tartismalarin cikmazda oldugunu gordum. Ayrilanlar baslarindan geceni (ve dogruyu soyluyor), a.o. taraftarlari ise sadece yalanlamakla kalip, rahatsiz edici savunmalar sunuyorlar.

  Bence bu sitenin amaci su anki gencleri a.o. tehlikesi hakkinda aydinlatmak olmali, su anda cemaatte gencliklerini harcamis 3-5 kisiye hatali yolda olduklarini anlatmayi kisir dongu olarak goruyorum. Anlayamazlar kapanmis vicdan kanallari.

  Mesela elinizde su anda gencleri nasil avladiklarina dair teknikler varsa, onlari kullanamamalarini saglamak en guzel yontem olur. Duyurun sesinizi medyada internette, yazdiklarimi yayinlayin burdan size onay veriyorum. Basima gelenleri daha evvelden yazmistim. Eminim diger ayrilanlar da sizi destekliyorlardir. Bunlarla vakit harcamamak lazim, Ebru Simsek davasinda oldugu gibi, sizi davanizdan alikoymaya calismasinlar. Siz sadece haberi yayarak, genclere nasil sinsice yaklastiklarini, ne gibi vaatlerle kandirdiklarini acikca yayarsaniz gencleri alarma gecirmis olursunuz.

  Giden gidiyor, daha sonra akli basina gelen cikiyor bir sure sonra. Ben 15 yasinda girmistim, 22 de ciktim. Su anda 51 yasinda olan bu zat hala 15′lik, 16′lik arayisindadir. Buna gencleri sunmamak lazim. Bu zatin yaptigina belli bir sey deniyor ama alenen suc duyurusu yapmak istemiyorum. Ama herkes biliyor ne demek istedigimi.”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:18 am e
  calinmis genclik te arzey soyle bir yorum birakmis:

  “urada bir kaç tane A.O nun gönülden savunanlar var bir iki kişide islamı savunuyor islamı savunanlara sözüm yok ancak ben A.O.’nun islamı savunduğunu veya islama hizmet ettiği inancında olduğunu sanmıyor. bana göre padişah gibi yaşamak için birilerini kullanıyor emeklerini sömürüyor.
  bir yorumcu ne var yanındakiler kitabın yazılmasında yardım ediyorsa ne olur dine hizmet ediyorlar diyor tamam dine hizmet ettiklerini düşünelim ama siz kitapların en azından ön sözünde yazarların bu kitabın yazılımında bana yardım edenler teşekkür yazısı görmediniz mi en azından A.O. şöhret veya sömürü peşinde değilse bunu yapamaz mı?
  Bu kitapların büyük çoğunluğu başka kitaplardan alıntı veya tercüme bunun intihal olduğunu biliyormusunuz

  Ayrıca merak ettiğim başka bir konu var burada yazı yazıp islamı öven müritler yanıt veririse bizde öğreniriz. bu grubu uzun süredir inceliyorum bu güne kadar haklarında iftira attıkları kişilere ki bunlar hıncal uluç’tan zafer mutlu’ya, Fatih Altaylı’dan Emin Şirin’e Taha Akyol’dan Ayşe Arman’a kadar her kese hep cinsel içerikli iftiralar atmaktadırlar. bu durum son zamanlarda ailelere de uygulanmaya başlamış Oktar babuna ve Huma Babuna’nın sitelerini incelediğinizde Adalet Bakanı, Aileden sorumlu Devlet Bakan’ına ve bir takım yerlere yazdıkları mektuplarda hep anne ve babalarını cinsel sapıklıkla suçlamışlar
  Psikologlarla konuştum, kendi yaşantıları bu şekilde yaşadıklarından utandıkları bu yaşantıyı içine sindiremedikleri için herkesi aynı yaşantı içinde görüyorlar , kendi yaşadıklarını başkalarına atfediyorlar dedi ve bunun psikolojide ve tıpta hastalık olarak kabul edildiğini söylediler.
  şimdi bu konuda ve bu iftiraların neresinin müslümanlık olduğunu anlatsınlar yoksa müslümanlık arkasına sığınıp insanlara çamur atarak insanları sindirerek günlerini gün ettiklerini söylesinler”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:20 am e
  Cansu muridlerden birine cevap yazmis, okuyalim:

  “yusufcuk,
  Adnan hocanin muridi degilsen nasil olurda azcok benim kim oldugumu tahmin edebiliyorsun?murit degilsen benim kim oldugumu nerden bilebilirsinki muneccinmisin yoksa sen? yoksa seninde mi cinlerin var:)
  diger konuya gelirsek;ben oraya cemaati bilerek girmedim ilk once erkek arkimin arkadaslari normal dostlari diye dusunmustum tanistigim kardeslerle sonra etrafta cok ismi gecen biri oldugu icin a.h nin muridi oldugunu duydum ama once bana ole bir guven vermistiki;ben seni etin bedenin icin sevmiyorum ruhun icin seviyorum demisti samimiyetine ve Allah korkusuna inandigim icin bana zarar veremeyecigini samimi bir mumin olduguna inanmistim.sonra beni abisiyle yani adnan hocayla tanistirdi.. abi once pantolonumu cikarmami istedi bacaklarima belime bakip bi hastaligim olup olmadigini anlamasi gerektgini soyledi.. bana eger erkek arkimla evlenmek istiyorsam kardeslerle daha samimi olmam gerektigini tum kardesleri ayni derecede davranmam gerektigini soyledi.. orda kardesler kendi ablalarina oz kardeslerinede bunu yaptirdiklarina sahit olunca bunun bir hikmeti olduguna inandim zten daha once tanistigim kizlarinda surekli bana telkinde bulunmus olmasi bunun gusel ve hikmetli oldugunu surekli telkin ettikleri icin kabul ettim..bu sekilde enaniyetimden kurtulucagimi imanimin articagina beni inandirmislardi!! abide zaten erkek arkimi benle evlendirmek istedigini ama ona itaat edersem bunun gerceklesicegini soylemisti.ayrica abi bana beni cok sevki Allah i sevmis olursun demisti!!! Allah affetsin kendini Allah demeye bile getirmisti konusmanin devaminda..dugunumuzun nasil olucagini bile anlatmisti abi bana!! kitap yazmaktan hicbirseye vakti yok ya abinin bana baya bi vakit ayirdi tuhh 1 kitap eksik yazdi benim yuzumden:)daha sonralari ise abi beni surekli yanina cagirir oldu tabi ben 2sene tum kardesleri tatmin ettikten sonra erkek arkimla bi daha gorusmucegimi ve onun karilarindan biri olucagimi abiden baska kimse benim degerimi bilemeyeegini bana sevgi sevkat gostericegini soyledi..ben zaten o gune kadar yasadiklarmdan sonra tamamen aklim kapanmis ve itaatte sinir tanimaz olmustumm sonrasini siz tahmin edin…
  ayrica yusuf bey kardesim benim gibi yuzlerce kiz var nasil tahmin edebiliyorsun bi aciklasana ben kimmisim yiyosa?
  ayrica sordugum soruya cevap versene sen ebru simsegin goruntuleri cekilen evi 2206 kasim ayinda 2ayligina neden kiraladiniz amaciniz neydi neden o evin dekoruyla ilgilenme geregi duydunuz?
  ayrica benim ailem gayet varlikli iyi egitimli bir aile oldugu icin zengin koca pesinde kosmayane ihtiyacim var ve ole bi karaktere sahip degilim..siz orda harcadiginiz 3milyonun hesabini verir durumdasiniz..kendi kafaniza gore gidip en kucuk bufede bile bir tost yemeniz yasak..kazandiginiz tum paralar milletinin gozunu boyamak amacli ya evin esyalarina yada abiye gelen yabanci mankenlere gidiyor..bi ise girmeye kalkasaniz cw nize tek meslegim vardi o da abiye kiz getirmedti yazarsiniz anca siz.. bide yalan soylemekte iftira atmakta uzerimize yoktur deseniz ustunuze cok iyi olur.ustunuze tanimam zaten:)”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:23 am e
  selda calinmis genclige soyle bir yorum birkamis:

  “Cansu, seni cesaretinden dolayi kutluyorum. Basina onca rahatsiz edici olay gelmesine karsin burada cekinmeden yaziyorsun.

  Ben cemaatin nerdeyse ilk cekirdek zamaninda katilmistim, o zamandan bu zamana herseyin ne kadar degismis oldugunu guzelce sergiliyorsunuz. Umarim buradan genc kizlara ulasabiliyorsunuzdur.

  Benim zamanimda girmis olup da, hala orada olan bir kac kisi bu degisimleri nasil degerlendiriyor acaba?
  Nasil iclerine siniyor bu sapkinliklar?
  Nasil vicdanlarina acikliyorlar bunlarin din icin oldugunu?”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 12:26 am e
  Didem U calinmisgenclikte uzun bir yorum birakmis okuyup adnan oktari beraber taniyalim, gerci ben taniyorum ama siz iyice tanirsaniz bu kisiyi:

  “AH iyi tanımak için biraz psikolojiyle ilgilenmek gerekir. Hocaya konulan teşhis paranoyak şizofrendir. Bu tarz kişilik bozukluklarını takip eden sanrılar varsa ve bu sanrılar dini bir takım dayanak noktalarına sahipse, bu tarz insanların etrafında kişiler toplanabilir.
  Konu olan kişinin mehdilik gibi bir hezeyanı var. Kendisini mehdi olarak görüyor. Ve bu tarz kişilik bozukluklarında genellikle narsistik kişilik de sıkça görülür. Bu örnekte de kendisini dünyayı kurtaracak vaad edilen insan olarak görüyor. Maalesef bu hezeyanını etrafındaki insanlara da aşılayabiliyor.
  Tarih içinde bunun bir çok örneği var. Mesela Hassan Sabah. İlk başta kendisini Mehdi ilan ediyor. Sonra peygamberliğe yükseltiyor. Burada da kişi kendisine peygamberle ilgili ayetleri uyguluyor. Yaptıklarının sorgusuz olduğu, hata yapmadığını ilan ediyor.
  Bunları bu kadar açık söylüyorum. Çünkü bir süre maalesef bu grubun içinde bulundum.
  NE derece narsist kişiliğe sahip olduğunu anlamanız için size bir örnek anlatmak istiyorum. Sözde kendisine göre ders yaparken, sürekli kendisini övülmesini ister. Çünkü övgü ile beslenir ve kendisini iyi hisseder. Aksi takdir de güvensiz ve saldırgan olur. Kızlarla otururken, bunu genelde gözdesi diye tabir etiğimiz D.Ü isimli kız başlatır. Ve hocaya “ çok güzelsiniz hocam der.” Sonra herkes sıra ile söylemesi gerekir. Yanlışlıkla söylemeyi unutan olursa dikdik bakıp bekler.
  Diğer psikopatlıklarının yanında bu sadece küçük bir örnek. Aslında insanları din ile kandırıp kendisiyle yatmaya zorlar. Bunun dini bir gereklilik olduğu telkinini verir. O kadınların vucuduna göre seçerken, kendi o göbekli iğrenç haline rağmen birlikte olmayı ibadet sayar.
  Allah içeride olanların yardımcısı olsun. Ciddi anlamda klinik bir olay. Ama insanlar din adına buna katlanıyor.
  Aslında onun adına da bu iğrenç bir durum. İnsanlar aldıkları yanlış dini bilgilerden dolayı bu meczubun tavrına katlanmayı din zannediyorlar. Aldıkları eğitim ve geldikleri noktada bunları dini zorunluluk zannediyorlar. Oysa biraz sorgulasalar, bu iğrençliğe katlanmanın dinle ne alakası var deseler gerçeği görecekler.
  Meczup bu noktaya zaman içinde değişerek geldi. Hep aklında olan düşünceyi saklar. En büyük başarısı insanların birbiriyle konuşmamasını sağlamasıdır. Hocanın yaptığı iğrençlikleri kimse birbirine anlatamaz. Eğer bir anlatsalar aslında hepsi manyaklığın farkına varacaklar ama içerideki despot sistem bunu engeller.
  Mesela lezbiyenlik hakkında bacılar grubunda yaşananları erkekler grubu bilmez. Onların gözünde peygamber hanımı konumunda olan bacıların aslında lezbiyenlik yaşadıklarının farkında değillerdir.
  Hocanın erkek eşcinselliği hakkında düşüncelerini de erkekler yine bilmezler. Meczup aslında çok zekidir. Sapkın düşüncelerine nasıl tepki verileceğini bildiği için bunu gizler, ama düşünce dünyasında her türlü sapkınlığa açıktır. Fırsatın bulduğu sorun çıkarmayacağını bildiği kişilerle bunu yaşar.
  Aileleri anlıyorum. Kızlarına bunları konduramıyorlar ama bilsinler ki, orada yaşanana rezaletlerin boyutu onların düşünce ufkunu çok üstünde. Umarım kızlarını ve çocuklarını oradan kurtarırlar.
  Ama şunu da bilsinler kurtardıklarında bu çarpık düşünce ve uygulamalarla psikolojileri tümüyle harap olmuş çocukları olacaktır.
  Erkekler din adına bu sisteme kız bulurlar. Bunu dini bir görev gibi yaparlar. Halbuki neye hizmet ettiklerinin farkında değillerdir.
  Hiç biri sormaz bu sapkın çarka niye kız sağlıyoruz diye. Bunun din neresinde, bu getirdikleri insanlardan kaçına dini bir katkıları oldu yada din kullanıldığı için dinden nefret eden insanlar oluşturdular?
  Rusya da bir kız getirip bizlere hoca göstermişti. Yüzünün bu kızın yarısı olamazsınız diye. Biz o kadar güzel değilmişiz. Bu sözü beni çok etkilemişti. Ben bu gruba Allah rızası için katılmıştım. Oysa hoca para ile getirilen bir hayat kadını ile bizleri yarıştırmaya çalışmış ve kıyas yapmıştı. O zaman anladım burada dini bir olay yok. Sorgulayınca karşımdaki kişinin din ile ilgili değil, sadece dini sömüren bir kişi olduğunu.
  Oysa yıllardır orada bacılar çalışıp para kazanıp yapılan faaliyetler için para infak ediyordu. Hoca da bu toplanan paralarla kendisine yurt dışından hayat kadınları getirip, din için mücadele ettiğini zanneden bu insanlarla kıyaslıyordu. Üstelik parayı kazanan yine kendileriydi.
  Allah’ın laneti dini kendi çıkarları için kullanıp, bundan çıkar elde edenleri üstüne olsun diyerek sonlandırayım. Umarım yaptıklarının karşılığını görür.”

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 2:23 am e
  buraya su anda kapali bulunan iki tane adnan oktar hakkinda gercekleri yazan sitelerden yazilari koyuyorum.

  Lutfen, eski muritler tarafindan yazilmis bu carpici gercekleri cevrenizdekilerle paylasin. Tum yazilanlar gercek ve ne yazik ki tam anlamiyla yasananlari oldugu gibi yansitamamaktadir. Tum yasananlar oldugu gibi aktarilsa daha da vahim bir durumun oldugunu goreceksiniz fakat yasayanlar ince bir suzgecten gecirip yasadiklarini aktarabiliyorlar . Genelde ucuncu sahis agzindan yazilmis yasananlarin, eski muritlerin basindan gectigini dusunmenizi ve unutmamanizi istiyorum. Yasananlar carpici olduklari kadar korkunc. Eski muritler bu yasadiklarini bir an evvel unutmaya hazirlar. Fakat vatandaslari uyarma acisindan , unuttuklarini tekrar hatirlayip ve ayni zamanda beyinlerinde tekrar tekrar yasayip internette sizlere aktarmak icin cesaretlerini toplayip yaziyorlar. Lutfen bunlari goz onune alarak bu eski muritler icin kotu dusunmeyin, unutmayin ki bu kadar telkine ragmen bu tarikatten ayrilmayi basarabilmis ve koselerinde susup unutmayi secmeyen cesur insanlar bunlar. Tesekkur ederim.
  Eski murit…..

  semsi02 Says:
  June 5th, 2007 at 2:26 am e
  Kapatilmis yahyaharun.com dan bir yazi. Isimsiz bir tarafindan yazilmis, tarikatin gecmisini gozler onune seren guzel bir tarihi yazi. Ayni zamanda tuyler urpertici, sakin abartildigini dusunmeyin. Buyurun okyun………

  “Cematte gerceklesen olaylar o kadar yavas yavas oldu ki kimse ne oldugunu hissetmedi bile. Ara sira bir dakika burada neler oluyor diyenler ayrilabildi. Senede 1-2 kisi ancak cikti yada cikmadi.

  Simdi soruyorsunuzdur bunca insan niye orada diye: Cemaatin ilk donemlerinde karsimizda kendini dine adamis islamin yanlis anlasildigini ve dogru islamin yuzyillardir taninmadigini ve tanitacak grubunda bizler oldugunu her gun bikip usanmadan anlatan adnanin bir gun gelipte, dinden hic bahsetmeyen ve bizi orada korkuyla dayakla siddetle tehditle tutacak biri haline gelecegini nereden bilebilirdik?

  Yasanan asamalar birden olmadi her gun yeni birsey eklendi. Onun yeni kesiflerini herkes bilmezdi herkes sekse, siddete, dayaga maruz kalmadi. Ama neredeyse asagi yukari herkes bunlardan birini yada bircogunu yasadi. Adnan ilk once herkese iltifatlar yagdirdi bu cok tatli bu cok guzel cok sevimli vs. Sonra kendine baglanan insanlarin aileleri ile baglarini kopardi. Ardindan gercek yuzunu gostermeye basladi. Ickimi ? gunah degil kuranda bahsedilen icki degil baska birsey. Lezbiyenlik yada escinsellik mi? o sadece lut kavmine haram kilinmis eger bize haram kilinsaydi ayette aciklardi? Ters iliskimi gunah degil gunah olan evlilik disi normal iliski? Kuranda aciklamiyor gunah olsa aciklardi Iki kardesle ayni anda birlikte olabilirim neden mi? ikisinide cariye olarak alirim cunku kuran evliligi yasaklamis cariye olarak almayi degil. kilotla bile dolasabilirsin sadece gogus kismini ortmen yeterli kuran ortunuzu yakaniza vurun diyor ama alt kisimdan bahsedilmiyor. Anne ve kiziyla ayni anda birlikte olabilirmiyim evet aslinda sakinca olmamali cunku ikiside cariyem olur. Uyarici haram olmamali kokain gibi ama uyusturucu haram kuranda beyninizi orten diyor.

  Bu bitip tukenmez Adnanin yeni kesiflerini hep birlikte yavas yavas ogrendik arada uyananlar oldu ayrildi. Bunlarin buyuk kismini duymayanlar hala Adnanin mehdiyetini ve sahip olacagi makami dusunup kaliyor. Bir kismida elhamdulillah Allah gercegi bize Adnan araciligi ile gosterdi deyip sukrediyor. Adnan bunlari yaparken mehdinin gelis tarihleri ve mucizeleri! ile kendine muritlerini biraz daha bagladi. Karincalar onu dinledi, kelebek adnanin ustunden ayrilmadi, kus onun deyimi ile grubunun sozunu dinlemedi ve adnanin evine girdi onun omzuna kondu ona show yapti! kendini sevdirdi.

  Buda hikayelerde cemaatte bulunan ozellikle kizlara kalmak icin bir neden daha oluverdi. Kulaktan kulaga Adnanin hikayeleri uzadi da uzadi hatta bunlardan birine sahit olan ben, ertesi gun kizlarin yaninda bu hikayeyi dinledigimde acaba baska birseyden mi bahsediyorlar pekde oyle olmadi demistim kendi kendime.

  Adnanin yanindan cikmak kolay degildir. Yani elinizi kolunuzu sallayarak ayrilamazsiniz. Oradan ayrilmak icin haftalarca plan yapmaniz uygun bir ani kollamaniz ve kacmaniz gerekir. Adnan korkutmak icin ne mi yapar. Oradan bulunan kzilarin ciplak fotograflarini ceker. ve ayrildigi takdirde bunlari dagitacagini soyler. Siddetli bir sekilde dover. Sacinizi keser kasinizi kazir. Olmadi kullandigi vibratoru ile sizi yuruyemecek duruma gelene kadar tecavuz eder.

  Adnan hakkinda soylenecek o kadar cok sey var ki; Onu onca zaman tanimama ragmen Adnanin bir kez bile kitap okudugunu gormedim. Zaten dikkatini toplayabilecegini ve konsantre olabilecegini zannetmem Adnanin bir kere bile oruc tuttugunu gormedim aslinda yaninda surekli tuttugu didemin de oruc tuttugunu bilmem. bizim karsimizda toz vitaminlerini ustune serpe serpe kebaplari yedigini bilirim. Adnanin yabanci dili yoktur gozlerini kirpistirmadan yani takdiriniz sudur budur demeden yalan soylerken o suyunu yudumlamadan konusamaz.

  Kendini dava adami olarak tanimlayan bu meczup beyaz pacali kulodu ile butun gun tv de yayinlanan 5. sinif programlari seyreder. Aksamda eger eglence ariyorsa cagirdi kizlari dover ya da taciz eder. Butun gun adnanin yaninda bulunan kizlar onun ne kadar yakisikli guclu ve saglikli oldugu soyler durur oda aynada kendini seyreder.

  adnan anlatmakla konusmakla bitmez bir konudur. Bu yazilari onun yaninda bulunan kizlarin okuyabildigini maalesef dusunmuyorum keske okuyabilelerdi belki farkli syeler yazilablirdi. Adnan internetide kizlarin elinden almis ve haberleri yasaklamis bunun icinde eminim kurana dayali! bir aciklamasi olmustur. Son olarak, oradan ayrilmasini umdugunuz biri varsa onu kurtarmak icin elinizden ne geliyorsa yapin. hakikaten iskence cektigine eminim. Yasadiklarini orada bulunmayan ve onlari tatmayan kimse anlayamaz.

  Allah yardimciniz olsun.

  Sevgiler, “

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: