18 yaşından sonra ki görevler.

Eda Babuna ile o Bilgi Üniversitesi birinci sınıfta iken tanışmıştım. Bana bölümünü çok sevdiğini ortalama yapıp Boğaziçi Üniversitesine geçmek istediğini söylemişti, kariyer hedefleri vardı. Neşeli çok pozitif bir kızdı ama ablası ve onun Adnan Oktarcı çevresi artık 18 ini geçen Eda için farklı bir hayat çizdi. Eda’ nın zaafı, bazı şeyleri anlamasa da rol modeli olan ablaları oldu, okulu bıraktı. Sadece A.Oktar için çalışıyordu, ben ise onunla tanıştıktan iki yıl sonra gruptan adeta kaçtım. Çünkü ilk başta samimi dindar aynı zamanda eğitimli, hayatlarını boş eğlence peşinde geçirmeyen, modern akıllı insanlar olarak tanıdım.          Her hafta Harun Yahya kitaplarından verilen okuma çizelgesi, belgesel, cd ler beni derinleştirdi aklımı açmaya başladı. Fakat 18 yaşımı doldurunca verilen ödevler görevler nitelik değiştirdi. Tüm mal varlıklarını ‘güya’ infak olarak A.Oktara veren ablalarım artık bedenimi infak olarak vermem gerektiğini söylediler. Maddenin olmadığını söyleyip değer vermediklerini söyleyen insanlar kendiler ile çelişiyorlar. Öyle ki güzel olmayan insanların cemaate gelemeyeceğini cemaatteki kızların ise bu şekilde kendilerini hibe etmeleri gerektiğini bunu kabul etmeyenlerin ise dünyayı tercih ettiği için cemaate dahil olamayanını söylediler. Bu tuhaflık kafamı gömdüğüm kumdan çıkarmama neden oldu.

        Cemaatin ve onları köleleştiren kişinin çirkin iğrenç mide bulandırıcı pek çok şey yaptığını bizzat duyarak ve görerek öğrendim. Bunlar iddia değil gerçek. ben kurtuldum ama ne yazık ki o kız hala orada ve her gün onun gibi nice gençleri aynı tuzağa düşüyor. Yetkililer artık bu duruma dur demeli. Aksi halde çok yakın bir zamanda kendi çocukları da aynı tuzağa düşecektir. 

        Badenaz kardeşim senin yaşadığın aynı şeyleri yakın zamana kadar ben de yaşadım sürekli aklıma sorular takılıyordu bir taraftan cehennemlik olmak aklıma geliyordu. Beni nasıl korkuttukları bana çıkanlarla ilgili anlattıkları hikayeler aklıma geliyordu ama gerçeği şöyle gördüm sevgili Badenaz: peygamber efendimizin zamanından bu yana 1400 yıl geçti sence bu süre içerisinde hiç mi dini hakkıyla yaşayan insanlar İmamlar gelmedi? Allah hiç insanları yardımcısız bırakır mı ?  Bunu bir düşün elbette ki bırakmaz geçtiğimiz yüzyılın müceddidi sayılan Bediüzzaman ın yaşantısına bir bak evlenmemiş bile hayatı tertemiz Adnan Oktar ın dini kullanarak yaptığı pisliklerle lütfen bir karşılaştır, ayrıca sahabelerin yaşamlarını oku. Çünkü ben bu cemaatte olduğum süre boyunca hiçbirini okumamıştım, okuduktan sonra benim içinde bulunduğum topluluğun yaşantısıyla karşılaştırmak zahmetine bile girmedim çünkü A.O. karşılaştırılamazdı o mübarek insanlarla asla.


         Kardeşim seni nelerle korkuttuklarını çok çok iyi biliyorum ablama ve bana çok yakışıklı kardeşlerden birinin cemaatten ayrıldıktan sonra başına gelen trafik kazasını ve acı ölümünü anlatmışlardı. Ayrıca Adnan Oktar bu konuyla ilgili şöyle diyormuş ‘cemaatten ayrılan hiç bir şey yapmayacağım dese de genelevde çay taşımak gibidir yaptığı’ demiş belki bu sözünü sen de biliyorsun ben bu sözlerinin saçmalığını ancak ayrıldıktan sonra anladım çünkü şimdi bu insanlarla birlikteyken yapamadığım birçok hayırlı işi yapıyorum genelevlerin isimlerini telaffuz etmekten dahi haya ederim aslında gözlerinin içine bakarak sana bu hissettiklerimi anlatmayı çok isterdim kardeşim.

         Ancak sana şunu söyleyeyim beynini bu insanların anlattığı şeylerle doldurduğun müddetçe gerçekleri asla göremezsin orada bulunan ve özellikle evlerde kalan insanların gerçekleri bir türlü görememelerinin sebebi budur.
        Birinin yaptığı iğrenç bir hareket herkesin birden kahkahayı patlatması yüzünden fark edilmez ki nasıl fark edilsin ben bu iğrençlikleri ailemin yanına geldiğimde fark ediyordum ve içim daralıyordu nasıl nasıl diye düşünüp duruyordum

Reklamlar

1 Yorum »

 1. oktaradnan said

  Erişime engellenen siteye bırakılan Yorumlarınızı buraya şaşıyorum

  ANNEYIZBIZ Says:
  May 17th, 2007 at 7:16 pm e
  SIZLERI TEBRIK EDERIM.YAZILARIN HEPSI COK GUZEL.BENCE CALINMIS GENCLIK.COM DAN FAYDALANIP ORADAKI GUZEL YORUMLARI SITENIZE KATABILIRSINIZ. BU KONU DA SEMSI VE GERGEDAN YARDIMCI OLABILIR SANIRIM. ONLARDA BEKAPLAR VAR SANIRIM.

  Melek Says:
  May 22nd, 2007 at 3:21 pm e
  adnan hoca masonluk, yahudilik derken almis karsisina cahilleri din iman adina tekerlegi tekrar icad ediyor. Sonu geldi. Bu is bitti sayilir. cok mutluyum

  lbegonya Says:
  May 29th, 2007 at 10:26 pm e
  bu siteyi nasıl kullanacagımı bilmyrm. bilgilendirirmsinz?
  teşkkürler

  Melek Says:
  June 4th, 2007 at 5:23 pm e
  serefsiz adnan, hiyari kokunden yedi sayilir. Bu davadan sonra sirada bir tane daha bomba gibi dava geliyor. Allah InsaAllah belasini verecek, yakinda. Cekirge 20 sene 2 defa zipladi, 3ncu ziplama kodese dogru olacak

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: